español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku / Embajada de la República Checa en México
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Klavír Petrof rozezněla i hudba českých autorů v podání Duo Petrof

Duo Petrof, propagující českou značku klavírů Petrof, vystoupilo ve dnech 28. 3. a 31. 3. v Bellas Artes a Národní mexické hudební konzervatoři. Na programu byly i skladby českých autorů L. Koželuha a J. Suka. Po skončení představení poskytl velvyslanec Zdeněk Kubánek interview místním médiím.

České klavíry firmy Petrof z Hradce Králové se řadí mezi světovou špičku, a i proto si je exkluzivně vybralo Duo Petrof. Dvojice klavírních virtuózů je proslulá nejenom v Mexiku, ale je také populární v Česku, kde pravidelně účinkuje.

Dne 28. 3. 2019 Duo vystoupilo jako čestný host koncertu Komorního orchestru prestižní mexické kulturní instituce Bellas Artes. Na program koncertního vystoupení byly zařazeny, mimo jiných děl, skladby slavných českých skladatelů Leopolda Koželuha a Josefa Suka. Duo Petrof s komorním orchestrem vystoupilo se stejným programem také dne 31. 3. 2019 v prostorách Národní mexické hudební konzervatoře. 

Koncertu se zúčastnil i velvyslanec Zdeněk Kubánek, který po skončení představení poskytl interview pro Central de Noticias Digitales a vedení Univerzity Colima, kde zdůraznil, že „značka Petrof má velmi dobré jméno a exportuje se do mnoha zemí světa, včetně Mexika¨."