español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lesní zvěř se po třech letech znovu vrátila do Mexika

Ve dnech 20. – 28. 3. 2014 se v Mexiku uskutečnilo již podruhé turné brněnského hudebního uskupení Lesní zvěř. Hlavním koncertem turné byla účast skupiny na 17. ročníku festivalu EUROJAZZ

Ve dnech 20. – 28. 3. 2014 se v Mexiku uskutečnilo již podruhé turné brněnského hudebního uskupení Lesní zvěř. Hlavním koncertem turné byla účast skupiny na 17. ročníku festivalu EUROJAZZ, který každoročně pořádají velvyslanectví  členských zemí Evropské Unie v Mexiku ve spolupráci s mexickým CENART.

Skupina Lesní zvěř Mexiko navštívila poprvé v r. 2011 s mimořádně kladnými ohlasy na tehdejší vystoupení ze strany mexického publika. Letošní openair koncert se uskutečnil dne 21. 3. 2014 v otevřených prostorách Areas Verdes CENARTu před cca šesti tisícovým publikem, jež nadšeně reagovalo jak na skladby, které mělo možnost poslechnout si v roce 2011, tak na novou tvorbu. Alternativní multižánrový hudební projekt, který propojuje nu-jazz, psychedelii a živý drum and bass, tak potěšil a rozšířil stávající fanouškovskou základnu. Lesní zvěř v Mexiku rovněž představila své čerstvě dokončené album „Movable Feasts“.

Po všech koncertech následovaly rozhovory s posluchači, pořizování společných fotografií a autogramiády všech členů skupiny: Jiřího Hradila (klavír, syntetizér), Martina Čecha (bicí), Miloše Rejska (zpěv) a Marka Steyera (trubka). Kromě hlavního koncertu v rámci EUROJAZZ si Lesní zvěř zahrála v Mexickém kulturním centru Bicentenario ve městě Texcoco (22.3.) a na dvou samostatných koncertech na Autonomní Metropolitní Univerzitě, kampus Azcapotzalco (24.3. a 26.3.)