español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mexiko navštívil Mikuláš, anděl a čert

V sobotu 7. prosince se v prostorách ZÚ Mexiko uskutečnila tradiční Mikulášská besídka, pořádaná Asociací T.G. Masaryka ve spolupráci se zastupitelským úřadem. Akce se zúčastnilo téměř 40 dětí a více než 70 rodičů z české a slovenské komunity. 

Na úvod přivítal přítomné VZÚ Z. Kubánek a poté se režie akce ujal Mikuláš, anděl a čert, kteří podle předem připraveného seznamu předvolávali přítomné děti. Ty dle svých schopností a odvahy vystoupit před publikem přednesly nacvičenou báseň nebo píseň. Za své představení byly odměněny dárkovými balíčky, které zakoupila Asociace z příspěvků členů spolku. Většina dětí měla vystoupení v češtině, takže i tato akce přispěla k udržení rodného jazyku ve španělsky mluvícím prostředí.

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

Poté se děti přesunuly na zahradu zastupitelského úřadu, kde byla připravena tradiční mexická „piñata“. Trvalo dlouho, než se jim ji podařilo rozbít, odměnou jim byly sladkosti, které se z „piñaty“ vysypaly.

Děti se snaží rozbít piňatu

Děti se snaží rozbít piňatu

Následovalo pohoštění a slavnostní přípitek. Pohoštění bylo plně v režii spolku, když každý krajan přispěl nějakým tradičním českým vánočním pokrmem.

Akce měla jako každý rok velký úspěch a mnoho krajanů využilo možnosti setkat se s přáteli, se kterými se vidí jen na Velikonoční nebo Mikulášské besídce. Pozitivem bylo, že se zúčastnilo i mnoho nových členů spolku se svými dětmi, kterým se akce moc líbila, a všichni přislíbili účast na podobných akcích v budoucnu.