español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavili jsme s krajany Velikonoce!

V neděli 14. dubna se v našich prostorách uskutečnila tradiční oslava „Českých velikonoc“, organizovaná společnými silami Velvyslanectví a Asociace T. G. Masaryka. Akce se zúčastnilo více než 60 dětí, celkem i s rodiči zde bylo cca 150 návštěvníků z české i slovenské krajanské komunity. Přítomen byl i velvyslanec Zdeněk Kubánek s manželkou a slovenská velvyslankyně Alena Gažurová. 

Jako každoročně krajanský spolek T.G. Masaryka ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR připravil oslavy „Českých velikonoc“. Na úvod předsedkyně spolku Edna Gómez přivítala přítomné a předala slovo své zástupkyni Ladě Veselé, která krátce vysvětlila velikonoční zvyky včetně tradiční pomlázky. Poté vystoupil pěvecký sbor San Jerónimo Lidice, který zazpíval české i slovenské lidové písně. Po něm krajany pozdravil přítomné nový velvyslanec Z. Kubánek, a vyjádřil přesvědčení, že vzájemná spolupráce bude nejméně tak dobrá, jako s jeho předchůdci. Přítomné pozdravila i slovenská velvyslankyně Alena Gažurová. Po promítnutí animovaného filmu „Pat a Mat slaví velikonoce“ pak děti přistoupily k samotnému zdobení velikonočních vajíček.

Během oslav mohli krajané ochutnat české speciality pana Petra Bláhy (fi. Pitiwis) nebo si koupit tradiční výrobky jako např. šperky z českého granátu.

Galerie


Velikonoce 2019