español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (c) 2019 Velvyslanectví ČR v Mexiku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pianista Ivo Kahánek koncertoval v Mexiku

Jeden z nejlepších českých pianistů Ivo Kahánek navštívil ve dnech 20. – 27. října Mexiko, kde uskutečnil koncerty v San Miguel de Allende, Monterrey a Zacatecas. Kromě toho vedl „masterclass“ na Escuela Superior de Música v Mexico City. Mexické publikum vždy jeho výkon odměnilo bouřlivým potleskem, což mu přineslo pozvání od všech pořadatelů na další turné v příštích letech. 

Ivo Kahánek, jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých pianistů, uskutečnil svůj první koncert v Mexiku v Casa de Europa (Dům Evropy) v San Miguel de Allende, které patří mezi 10 měst UNESCO v Mexiku. Koncertu se zúčastnilo téměř 200 lidí, včetně velvyslance Kubánka. Ivo Kahánek zahrál skladby Beethovena, Janáčka, Smetany a Chopina a po dlouho trvajícím potlesku na závěr přidal Bugatti Step Jaroslava Ježka. Koncert Ivo Kahánka byl vedením Casa de Europa velmi dobře hodnocen, a proto jeho zástupci projevili zájem o další spolupráci.

Další zastávkou Ivo Kahánka bylo Monterrey, kde se představil v Parque Fundidora, kde si jedinečnou atmosféru koncertu pod širým nebem vychutnaly stovky návštěvníků.

Koncertní turné zakončil v městském divadle Fernando Calderón v Zacatecas, které je též jedním z mexických měst zapsaných na seznamu UNESCO. Divadlo, jež má kapacitu více než 700 lidí, bylo již dávno před začátkem koncertu úplně zaplněné, o koncert byl obrovský zájem. Ivo Kahánek zahrál na křídle Petrof stejný repertoár jako při předchozích koncertech.

Na závěr pobytu vedl Ivo Kahánek tzv. „masterclass“ na Escuela Superior de Música v Mexico City, jehož se zúčastnilo deset studentů. Během dvou hodin jim Ivo Kahánek ukázal chyby, kterých se dopouštějí, a předvedl, jak mohou svůj klavírní přednes ještě dále vylepšit.

Galerie


Ivo Kahánek v Mexiku