español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání diplomů Mezinárodní dětské výstavy Lidice 2017

Dne 18. prosince 2017 proběhlo v prostorách zimní zahrady zastupitelského úřadu Mexiko slavnostní předání medailí a diplomů Mezinárodní dětské výstavy Lidice 2017. Akce se zúčastnili kromě čtyř oceněných dětí i jejich učitelé a početní rodinní příslušníci, celkem to bylo více než 40 lidí.
 

Na úvod přivítal hosty zástupce velvyslance L. Hrúz, který oceněným dětem poděkoval za snahu a stejně tak poděkoval i přítomným učitelům, kteří děti motivovali k účasti v soutěži. Poté předal slovo předsedkyni Asociace T.G. Masaryka Edně Gómez(ové), která Lidice mnohokrát osobně navštívila. Edna přítomné seznámila s historickým kontextem vypálení Lidic a vyprávěla o svých osobních zážitcích ze setkání s přeživšími dětmi. Vysvětlila jim i význam mezinárodních výstav dětské kresby a popsala systém výběru zaslaných prací. V krátké filmové ukázce pak mohly děti vidět expozice děl v lidické galerii.

Promítání děl

Promítání děl

Poté proběhlo samotné předání medailí a diplomů, se kterými výherci obdrželi i soupravy pastelek nebo českých čokolád. Na závěr bylo připraveno malé občerstvení.

Občerstvení

Občerstvení