español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (c) 2019 Velvyslanectví ČR v Mexiku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Trio Guarneri znovu v Mexiku

České Trio Guarneri po třech letech navštívilo Mexiko, kde muzikanti odehráli 2 vřele přijaté koncerty - jeden v Zacatecas a druhý v Monterrey v rámci Festivalu Santa Lucía. Tři virtuozové též vedli mistrovský kurz pro studenty Escuela Superior de Música v Monterrey. Koncerty představily průřez českou klasickou hudbou a u mexického publika vzbudily zájem o další české hudebníky.

Po třech letech Mexiko navštívilo Trio Guarneri složené ze třech českých virtuozů - Čeňka Pavlíka (housle), Marka Jerieho (violoncello) a Ivana Klánského (klavír). Prvním koncertem bylo představení v městském divadle Fernando Calderón v Zacatecas, kde několik dní před nimi hrál pianista Ivo Kahánek. Stejně jako v jeho případě bylo divadlo vyprodané. Trio zahrálo skladby českých autorů Josefa Suka, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, došlo i na přídavky. Koncertu se zúčastnil i velvyslanec Zdeněk Kubánek, přítomni byli např. ministr kultury státu Zacatecas, představitelé města a další významní hosté.

Trio Guarneri se představilo i v Monterrey, kde v rámci Festivalu Santa Lucía umělci zahráli v přírodním amfiteátru v Parque Fundidora. Na koncertu bylo přítomno více než 500 diváků, kteří ocenili virtuozitu českých hudebníků. Koncert byl přenášen v přímém přenosu místními televizemi, dle organizátorů i do USA. Na závěr koncertu předala ředitelka festivalu Lorenia Canavati Von Borstel Triu čestné uznání za dlouholetou koncertní činnost.

Závěrem svého turné pak muzikanti vedli tzv. "masterclass" na Escuela Superior de Música v Monterrey, o nějž byl velký zájem. Velvyslanec Kubánek celkově cestu hodnotí velmi pozitivně: "Vystoupení tak renomovaného souboru, jakým je Trio Guarneri, jen potvrdilo zájem mexického publika o českou vážnou hudbu a jejich výkon byl nejlepším doporučením pro další české hudebníky."

 

Galerie


Trio Guarneri v Mexiku