español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vystoupení českých umělců V. Bláhy a Z. Lapčíkové na mezinárodním festivalu Eurojazz

V sobotu 11. března 2017 se na jubilejním 20. ročníku mezinárodního festivalu Eurojazz v Centro Nacional de las Artes (CENART) v Mexico City představilo české duo klasického kytaristy V. Bláhy a cimbalistky Z. Lapčíkové. V atraktivním programu, speciálně upraveném pro jazzové publikum, čeští umělci představili díla jak českých (L. Janáček, M. Štědroň, M. Tesař, Š. Rak, A. Tučapský), tak i světových autorů (A. Vivaldi, J. Cardoso, E. Granados, A. Piazzolla, J.W. Duarte).

Vystoupení českých umělců se dostalo zaslouženého potlesku několika set diváků a bylo velmi pozitivně hodnoceno i v tisku (např. čl. „Zvuková fúze českého dua Bláha – Lapčíková uchvátila Eurojazz“, srv.: http://www.20minutos.com.mx/noticia/197180/0/cautiva-al-eurojazz-el-sonido-fusion-del-duo-checo-blaha-lapcikova/). Kromě koncertu se na festivalu ČR představila i dvěma stánky, jedním s prodejem suvenýrů, druhým s nabídkou českých jídel.

ČR je jedna z osmi zemí EU, která má na tomto největším jazzovém festivalu v Mexiku v posledních letech pravidelné zastoupení.