español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

1. Česko - mexický mezikulturní festival v Tenango del Valle

Ve dnech 19. – 23. září 2016 proběhl s podporou Velvyslanectví ČR v Mexiku na půdě Autonomní univerzity Státu México 1. mezikulturní festival věnovaný české – mexickým vztahům.

Na pozvání organizátorů se zástupce velvyslance I. Dubovický dne 23. září 2016 zúčastnil slavnostního zakončení festivalu, během něhož přednesl přednášku „500 let vztahů mezi Mexikem a Českou republikou“, doprovázenou powerpointovou projekcí archivních dokumentů a historických fotografií. Iniciátorem celé akce byla profesorka jazyků na Fakultě jazyků shora uvedené univerzity dr. Zuzana Erdösová, Češka dlouhodobě žijící v Mexiku, značný podíl na úspěchu akce mělo i vedení města Tenango del Valle.

Díky velké práci hlavní organizátorky dr. Zuzany Erdösové se podařilo vytvořit bohatý celotýdenní program odborných přednášek a kulturních vystoupení věnovaných vzájemným vztahům ČR – Mexiko. Za Velvyslanectví ČR v Mexiku se kromě zástupce velvyslance akce zúčastnila i vedoucí konzulárního oddělění T. Nedorostková, mimo to i vedení Asociace T.G. Masaryka v Mexiku.

Akce měla velký ohlas nejenom u studentů shora jmenované univerzity, ale u všech občanů tohoto cca 90.000 města, kde se ČR představila v tomto rozsahu vůbec poprvé. S vedením města byla dojednána další spolupráce v podobě kulturní a obchodní prezentace ČR.