español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy využily v Mexiku podpory v rámci programu PROPEA 2021

Ministerstvo zahraničních věcí ČR připravilo v roce 2021 již druhý ročník projektů na podporu ekonomických aktivit (PROPEA) českých firem v zahraničí. PROPEA má za cíl podpořit české firmy při jejich pronikání na zahraniční trhy a Velvyslanectví České republiky v Mexiku mělo opět tu čest podpořit touto cestou sedm projektů českých firem. V rámci programu PROPEA byly v Mexiku spolufinancovány expertní služby, které pomohly českým firmám ve vstupu na mexický trh.

Letošní druhý ročník programu PROPEA umožnil českým firmám udržet a rozvíjet obchodní aktivity v Mexiku i během pokračující koronavirové krize a facilitovat jejich vstup na zdejší trh. Zájem o mexický trh ze strany českých firem byl opět veliký. Velvyslanectví ČR v Mexiku podpořilo v programu PROPEA sedm projektů čtyř českých firem, kdy z rozpočtu PROPEA bylo dotováno 70 % ceny expertních služeb, které českým firmám pomohly ve vstupu na mexický trh. Zbylých 30 % ceny služby spolufinancovala samotná česká firma. 

Nejžádanější službou letošního ročníku byla registrace ochranných známek. Tyto služby využily společnosti Biomag Medical s.r.o., Rudolf Jelínek a.s. a Chuděj s.r.o. Společnostem byl poskytnut balíček služeb potřebných registraci ochranných známek, ať už názvu společnosti či výrobku. Společnost ZEBR s.r.o. pak využila programu PROPEA nejen k registraci ochranné známky, ale také k nastartování působení pobočky v Mexiku (zajištění elektronického podpisu pro komunikaci se státní správou a příprava distribučních smluv).

Velvyslanectví ČR v Mexiku při realizaci projektů PROPEA spolupracuje s advokátní kanceláří JBV abogados, zastoupenou právníkem Omarem Villaseñorem, která má bohaté zkušenosti s českými firmami na místním trhu.

Advokátní kancelář JBV abogados poskytla počáteční konzultace o vstupu na trh i několika dalším českým společnostem, které o PROPEA projevily zájem, ale z různých důvodů se do programu v letošním roce nestihly zapojit.

Autor: Daniela Sedláková