español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku/Embajada de la República Checa en México
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Inovativní nanotechnologie FN NANO se představila v Mexiku

Propagovat ČR jako lídra ve výzkumu a výrobě nanotechnologií a zároveň prezentovat řešení FN NANO české firmy Advanced Materials-JTJ s.r.o. na mexickém trhu bylo hlavním cílem semináře, který se zástupci FN NANO uspořádalo Velvyslanectví ČR v Mexiku. Účastníci z řad soukromého i státního sektoru se mohli seznámit s inovativní nanometodou čištění vzduchu a ochrany povrchů. Za pomoci fotokatalýzy nátěr FN NANO totiž dlouhodobě likviduje viry, bakterie, plísně i další mikroorganismy. V rámci prezentace byl nátěr FN NANO aplikován i v přijímací části konzulátu ČR v Mexiku.

V úvodu semináře velvyslanec Zdeněk Kubánek přivítal přítomné hosty a představil Českou republiku jako jednoho z globálních lídrů ve výzkumu, vývoji a průmyslové výrobě založené na nanotechnologiích. Vyzdvihl jejich širokou škálu využití napříč odvětvími a pohovořil o úspěšných příkladech aplikovaného výzkumu v oblasti nanotechnologií a nanomateriálů v ČR. Stěžejní částí semináře pak bylo seznámení s inovativní nanometodou čištění vzduchu a ochrany povrchů FN NANO české firmy Advanced Materials JTJ. Ta se od roku 2003 se zabývá vývojem a výrobou v oblasti nanomateriálů a jejich využití. Se svými technologiemi slaví úspěchy po celém světě.

Společnost vyrábí speciální funkční nátěry FN NANO, které za pomoci fotokatalýzy dlouhodobě likvidují viry, bakterie, plísně i další mikroorganismy. Tím mimo jiné snižují riziko přenosu nemocí. Díky těmto vlastnostem má velmi široké uplatnění - od zdravotnických zařízení, vzdělávacích institucí, přes výroby vyžadující vysokou čistotu prostředí až po gastroprovozy. Nedávná zkušenost z pandemie COVID-19 jen potvrdila vhodnost využití tohoto typu technologie pro jakákoliv místa s větší koncentrací osob.

V rámci prezentace byl nátěr FN NANO aplikován i v přijímací části konzulátu ČR v Mexiku, kde je největší fluktuace osob, a na závěr odborného semináře si účastníci mohli osobně ověřit jeho účinnost. Pomocí speciálního přístroje si mohli sami změřit kvalitu vzduchu v místnosti, kde technologie byla aplikována, a porovnat jí s měřením v místnosti technologií neošetřenou.

Inovativní nanotechnologie FN NANO  (PDF, 8 MB)