español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku / Embajada de la República Checa en México
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Investice české firmy Draslovka směřují i do Mexika

Česká chemická skupina Draslovka Holding ze skupiny BPD Partners a rodiny Brůžkových pokračuje v zahraniční expanzi. V prosinci 2021 tento chemický výrobce dokončil převzetí divize Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company a své aktivity tak rozšířil i do Mexika. O obchodních záměrech, které má česká firma na mexickém trhu, jednal dne 10. 2. 2022 výkonný ředitel společnosti Pavel Brůžek s velvyslancem Zdeňkem Kubánkem.

Draslovka Holding se zabývá výrobou chemických látek s vlastními výrobními technologiemi. Firma se specializuje se na výrobu plně syntetického a vysoce čištěného kapalného HCN. Tato chemikálie pak prochází dalším zpracováním pro použití v různých navazujících produktech od těžebního průmyslu až po zemědělství. Více jak 100 let zkušeností s výrobou kyanovodíku a chemikálií HCN kolínského závodu nyní využije v globálním měřítku.

Své zkušenosti díky akvizici divize Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company se působení české firmy rozšíří do Memphisu ve státě Tennessee, největšího závodu na výrobu pevného kyanidu sodného na světě a bude působit na trzích USA, Kanady, Jižní Ameriky a Mexika. Díky této akvizici se Draslovka stala největším světovým výrobcem pevného kyanidu sodného a světovým lídrem ve výrobě, technologickém vývoji a distribuci speciálních chemických produktů na bázi kyanovodíku (HCN).

Draslovka v Mexiku

Divize Mining Solutions společnosti The Chemours Company působí nejen na americkém, ale také na mexickém trhu. Ten je považován za strategický s ohledem na jeho velikost - Mexiko je světová těžařská velmoc, ale pro rostoucí poptávku v tradičním těžebním, ale i zemědělském a průmyslovém sektoru. V Mexiku má Draslovka tři provozovny zásobující doly pro těžbu ušlechtilých kovů zejména ve státech Zacatecas, Guererro a Sonora.

Během jednání výkonného ředitele Draslovky, Pavla Brůžka, s velvyslancem Zdeňkem Kubánkem projednali plány společnosti na mexickém trhu. Pavel Brůžek na jednání uvedl, že s ohledem na aktuální situaci a na možnosti dodavatelských řetězců přezkoumala počátkem roku 2022 Draslovka své portfolio a učinila strategické rozhodnutí využít zařízení z připravovaného výrobního závodu v mexické lokalitě La Laguna ve státě Durango, v jiných výrobních závodech. Draslovka tak bude nadále využívat importu chemických látek k zásobování svých klientů na mexickém trhu, kam každoročně prodává 140 kilotun HCN.

Autor: Daniela Sedláková