español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ICC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Kubánek vystoupil na proexportním semináři

Dne 16. 12. 2021 vystoupil velvyslanec Zdeněk Kubánek na proexportním semináři organizovaném Mezinárodní obchodní komorou v ČR (ICC). Podnikatelé tak měli po pandemické pauze příležitost diskutovat o aktuálním ekonomickém vývoji a možnostech podnikání na mexickém trhu. Na semináři také vystoupila velvyslankyně Mexika v ČR a zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu.

Cílem semináře bylo seznámit české exportéry s novinkami v hospodářském vývoji Mexika a se změnami, které s sebou přinesl COVID-19. Velvyslanec Kubánek s firmami diskutoval současnou ekonomickou situaci v zemi a příležitosti pro české podnikatele.

Během semináře vystoupila také velvyslankyně Mexika v ČR, která seznámila české firmy s aktuálními investičními příležitostmi, dále předseda ICC s makroekonomickým vývojem této 16. největší ekonomiky světa a zástupkyně Ministerstva průmyslu a obchodu s praktickými radami pro vstup na mexický trh. S právním prostředím pak s české exportéry seznámil zástupce advokátní kanceláře Kinstellar. Sérii přednášek uzavřel ředitel společnosti Příhoda s.r.o. a podělil se o vlastní dlouholeté zkušenosti s podnikáním na severoamerickém trhu. Na závěr byly diskutovány konkrétní problémy, se kterými se exportéři aktuálně potýkají, a možnosti jejich řešení s podporou programů ekonomické diplomacie.

Více informací o semináři, včetně prezentací, naleznete zde: https://www.icc-cr.cz/cs/akce/teritorialni-setkani-mexiko-2?type=4