español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Částečná obnova konzulární a vízové činnosti na Velvyslanectví ČR v Mexiku

S účinností od 1. srpna 2020 bude na Velvyslanectví ČR v Mexiku částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování běžných konzulárních a vízových služeb veřejnosti.

K obnově konzulární a vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu: 

1)  Při návštěvě konzulátu se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití vlastní roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry.

2) Přes vstupem na konzulát Vám bude dálkově změřena teplota.

3) Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

4) Přijímáni budou pouze žadatelé, kteří si v předstihu na mailové adrese dojednali schůzku a ta jim byla konzulátem potvrzena (consulate_mexico@mzv.cz) - výjimkou zůstávají čeští občané, kteří se ocitli v nouzi (nehoda, hospitalizace, přepadení, okradení apod.). 

5) Mezi jednotlivými žadateli je prostor konzulární čekárny dezinfikován.

6) Jsou přijímány pouze žádosti o vybrané kategorie víz - bližší informace Vám sdělíme mailem v případě potřeby. Žádosti o víza a povolení k pobytu budou nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III. Rozsah vízových služeb, které konzulát může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. července 2020.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem.

Velvyslanectví ČR v Mexiku je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopen přijmout 5 žádostí o schengenská víza a dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu týdně. Po každém žadateli je nutné prostor dokonale vydezinfikovat.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem konzulárních a vízových žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.