español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Belize: Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/cestujeme_covid19.html


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Země od 1. 10. 2020 postupně, opatrně a s řadou opatření otevírá své hranice turistům. Stále je zakázána námořní turistika (okružní plavby nesmějí přistávat), pro vstup je třeba splnit řadu podmínek - blíže viz příslušné webové stránky (viz níže). 


3. DOPRAVA:
 

Mezinárodní letiště postupně obnovuje vybrané mezinárodní lety. Upozorňujeme na existující a každým dnem se měnící opatření omezení pozemní dopravy v oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou stále neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


4. OPATŘENÍ:

V zemi platí nouzový stav s nočním zákazem vycházení, je povinné nošení roušek a je omezena činnost většiny sektorů ekonomiky.
Stále platí uzavření barů, klubů a kasín, restaurace fungují omezeně. Vláda doporučuje zvýšenou hygienickou prevenci a žádá, aby lidé pečlivě monitorovali svůj zdravotní stav a v případě potíží okamžitě vyhledali lékařskou pomoc.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Belize včetně preventivních opatření, kontaktů na příslušné kliniky i aktualizovaných statistik lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://www.covid19.bz/

Bližší informace k podmínkám vstupu zahraničních turistů lze nalézt např. na webu Belizské turistické kanceláře:

https://belizetourismboard.org/belize-covid-19-update-for-travellers/