español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Belize: Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

VSTUP NA ÚZEMÍ BELIZE

Belize již otevřelo hranice pro turisty, vláda však může požadovat rezervaci v jednom z certifikovaných hotelů (tzv. Gold Standard Accomodation) a transportů a také doporučuje turistům uzavřít speciální zdravotní pojištění belizské vlády v ceně 18 USD na 21 dní (lze zakoupit případně i při příjezdu do země). Vláda Belize také doporučuje užívat pouze certifikované turistické služby (Tourism Safe Corridor).

Země aktuálně při vstupu nepožaduje ani očkovací průkaz, ani PCR či antigenní test, nicméně vřele doporučujeme s sebou jeden z těchto dokumentů mít, protože letecká společnost a některé hotely (či organizátoři některých aktivit) jej mohou požadovat. 

Při vstupu jsou u cestujících prováděny namátkové kontroly teploty či dalších příznaků.

OČKOVANÉ OSOBY

Belize uznává očkovací průkazy s uznanými vakcínami (Pfizer, Johnson, AstraZeneca).  

TESTOVANÉ OSOBY

Vstup do země letecky i odlet z ní je možný bez předložení očkovacího průkazu či testu.

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Země neuznává protilátky po prodělání nemoci.

DĚTI

Od výše uvedeného testu se upouští pouze u cestujících mladších 5 let. 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Aktuálně země nepožaduje žádný vstupní formulář.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Upozorňujeme na existující a každým dnem se měnící opatření omezení pozemní dopravy v oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi.

Opatření jsou postupně rušena, nicméně stále platí částečně omezený provoz restaurací, barů, hotelů, obchodů apod. vstup do kulturníchpamátek je taktéž omezen, doporučujeme vždy se předem informovat. Ve veřejných dopravních prostředcích a ve vnitřních prostorech je vyžadována rouška.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě, že při vstupu či během pobytu bude mít cestovatel pozitivní výsledek testu na Covid, je povinen se na vlastní náklady ubytovat po dobu 10 dnů ve vládou určeném karanténním hotelu - proto doporučujeme mít s sebou kvalitní cestovní pojištění a počítat s neplánovanými výlohami i možnou časovou prodlevou.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Belize včetně preventivních opatření, kontaktů na příslušné kliniky i aktualizovaných statistik lze nalézt na jednotné webové stránce:

Covid19.bz – Covid-19 | News and Advisories

Bližší informace k podmínkám vstupu zahraničních turistů lze nalézt např. na speciálním webu k bezpečnému cestování: Health and Safety - Travel Belize

Užitečné turistické informace k pandemickým opatřením také naleznete zde.

Pokud potřebujete antigenní či /a RT-PCR test, můžete se obrátit na některé z veřejných testovacích míst ve městech San Pedro, Belize City, San Ignacio a Plasencia nebo využít služeb soukromých poskytovatelů - rámcový seznam viz.:

 COVID-19 Testing for Travelers in Belize - Where to Book (belizing.com)

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Aktuální podmínky pro návrat do ČR lze nalézt na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pro aktuální informace doporučujeme se vždy před návratem kontaktovat přímo s informačním centrem Vašeho letiště a s Vaší leteckou společností .