español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Belize: Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Jsou uzavřeny pozemní, vzdušné i námořní hranice, od 23.3 i mezinárodní letiště v Belize City. Cizinci se do země nevpouštějí ani nemají jak ji opustit. Kterákoli osoba vstoupivší do Belize (legálně i ilegálně) je od května 2020 povinně testována na Covid a v případě pozitivních výsledků okamžitě umístěna do karantény.


3. DOPRAVA:
 

Letiště jsou uzavřena a neexistuje mezinárodní letecké spojení. Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy v oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


4. OPATŘENÍ:

Od března platí uzavření barů, klubů a kasín, restaurace mohou vydávat pouze jídlo s sebou. Zůstávají zakázány veřejné a soukromé akce čítající více než 100 lidí a školy neposkytují výuku. Vláda doporučuje zvýšenou hygienickou prevenci a žádá, aby lidé pečlivě monitorovali svůj zdravotní stav a v případě potíží okamžitě vyhledaly lékařskou pomoc.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Belize včetně preventivních opatření, kontaktů na příslušné kliniky i aktualizovaných statistik lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://www.covid19.bz/