español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Honduras: Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Honduras uzavřel své pozemní, vzdušní i námořní hranice pro cizince (tedy s výjimkou Hondurasanů). Jsou zakázány mezinárodní lety, letiště jsou uzavřena.


3. DOPRAVA:
Je vyhlášen zákaz vycházení, kromě cest do práce a pro nutné nákupy, případně pro lékařskou pomoc. Obyvatelé dle koncového čísla svých legitimací mají zakázán pohyb v určitých dnech. Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje, vřele nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků. Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou již neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


4. OPATŘENÍ:

V případě podezření na nakažení virem mohou zdravotníci rozhodnout až o 14 denním zdravotním dozoru či karanténě. Jsou zakázány veškeré soukromé i veřejné aktivity kulturní, sportovní, religiózní, aj. Jsou uzavřena obchodní centra, mimo obchodů s potravinami a léky, které fungují v omezených otevíracích hodinách. Povinné je nošení roušek.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Hondurasu včetně preventivních opatření i aktualizovaných statistik lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://covid19honduras.org/