español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Salvador - Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

VSTUP NA ÚZEMÍ SALVADORU

Země umožňuje turistické cesty, postupně dochází k obnovování mezinárodních komerčních letů. 

Ačkoli není oficiálně vyžadováno, doporučujeme s sebou mít kvalitní cestovní zdravotní pojištění pokrývající i případnou hospitalizaci kvůli COVID-19. 

OČKOVANÉ OSOBY

Země nepožaduje při vstupu očkovací průkaz.  Je však nutné se předem ujistit, že tento dokument nevyžaduje aerolinie, se kterou cestujete. Pro pohyb v některých hotelech, oblastech či akcích může být očkovací průkaz požadován.

TESTOVANÉ OSOBY

Země nepožaduje při vstupu žádný test na Covid.  Je však nutné se předem ujistit, že tento dokument nevyžaduje aerolinie, se kterou cestujete. Pro pohyb v některých hotelech, oblastech či akcích může být PCR test požadován.

OSOBY S PRODĚLANÝCH COVIDEM

Země neuznává potvrzení o prodělaném Covidu. 

DĚTI

Vstup pro děti není omezen. 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Země nepožaduje vyplnění žádného příjezdového formuláře.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje a v řadě měst není nošení ochranných pomůcek standardem, vřele nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.

Trvá sice částečné znovuotevření ekonomiky (některé klíčové sektory a pohyb do práce v MHD), ta se však zdaleka nevrátila k normálu, všechny základní aktivity jsou omezeně povolené, povinné je nošení roušky na letišti a během veřejných akcí, jinak je doporučené. Byl zrušen zákaz vycházení a cestování po zemi, nicméně Ministerstvo zdravotnictví má právo kdykoli bez předchozího upozornění uzavřít oblasti, které by vykazovaly opětovný nárůst nákaz. Restaurace a bary v omezeném měřítku jsou otevřené i pro konzumaci v místě (včetně vnitřních prostor). 

Pro účast na sportovních či kulturních akcích je většinou požadován PCR test či očkovací průkaz, v restauracích, barech a obchodech může být měřena teplota, vyžadován sociální odstup či prokázání se očkovacím průkazem.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Země neaplikuje jednotný postup při nákaze Covidem. V případě lehkého či asymptomatického průběhu je doporučena autoizolace v hotelu či domácím prostředí, v případě potíží je třeba vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Salvadoru včetně telefonních čísel v jednotlivých regionech, preventivních opatřeních i denně aktualizované statistiky lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://covid19.gob.sv/

Pokud potřebujete antigenní či /a RT-PCR test - je možno je realizovat např. v níže uvedených laboratořích. Pozor, většinou jsou uzavřené v neděli, výsledky PCR testu jsou dostupné často až po 72 hodinách od náběru.

Laboratorio Analiza - https://analizalab.com/

Max Bloch - https://maxbloch.com/prueba-covid/

Laboratorio Centro de Diagnóstico - https://labcentrodediagnostico.com

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Aktuální podmínky pro návrat do ČR lze nalézt na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pro aktuální informace doporučujeme se vždy před návratem kontaktovat přímo s informačním centrem Vašeho letiště a s Vaší leteckou společností .