español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Salvador - Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/cestujeme_covid19.html

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 19.9. postupně dochází k obnovování mezinárodních komerčních letů, ovšem od prosince 2020 se opět řada letů ruší a přesouvá kvůli novému nárůstu případů. . Vstup se umožňuje i cizincům, ovšem je třeba na hranicích  zdůvodnit nezbytnost cesty do a ze země. Do země je možné vstoupit jen s vytištěným negativním výsledkem PCR COVID testu ne starším než 72h od obdržení výsledku (pro osoby starší 2 let). Osoby, které v posledních 30 dnech pobývaly ve Velké Británii či JAR, nemohou vstoupit do země.


3. DOPRAVA:
Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje a v řadě měst není nošení ochranných pomůcek povinné, vřele nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků. Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy v mnoha oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou stále neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


4. OPATŘENÍ:

Země od prosince 2020 zažívá druhou, masivní vlna Covid-19. Trvá sice částečné znovuotevření ekonomiky (některé klíčové sektory a pohyb do práce v MHD), ta se však zdaleka nevrátila k normálu, všechny základní aktivity jsou omezeně povolené, povinné je nošení roušky. Byl zrušen zákaz vycházení a cestování po zemi. Vzhledem k opětovnému nárůstu případů však není možno vyloučit během následujících týdnů opětovné zavedení některých omezení.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Salvadoru včetně telefonních čísel v jednotlivých regionech, preventivních opatřeních i denně aktualizované statistiky lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://covid19.gob.sv/