español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Salvador - Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Salvador od 12. 3. 2020 nepouští na své území žádné turisty ze zahraničí, nedovoluje jim odcestovat, uzavřena jsou letiště i pozemní přechody. Vstup se umožňuje pouze cizincům, kteří mají v Salvadoru povolen dlouhodobý či trvalý pobyt.


3. DOPRAVA:
Jsou zakázána veškerá letecká spojení. Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje a v řadě měst není nošení ochranných pomůcek povinné, vřele nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků. Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy v mnoha oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou již neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


4. OPATŘENÍ:

Pro všechny přijíždějící občany Salvadoru je nařízena povinná 30denní karanténa, jsou zavřeny školy, restaurace, hotely a zakázány sportovní a kulturní akce. Lidé nad 60 let a těhotné ženy mají zakázáno chodit do práce. Policie zadržuje všechny, kdo nedodržují pravidla karantény.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Salvadoru včetně telefonních čísel v jednotlivých regionech, preventivních opatřeních i denně aktualizované statistiky lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://covid19.gob.sv/