español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 a Salvador - Aktuální podmínky vstupu a platná opatření

Aktuální informace o opatřeních, která mohou ovlivnit vaše cesty.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Postupně dochází k obnovování mezinárodních komerčních letů, ovšem stále se operuje pouze omezený počet letů, řada z nich se přeskupuje, slučuje apod. 

Do země je možné vstoupit jen s vytištěným negativním výsledkem PCR COVID testu ne starším než 72h od obdržení výsledku (pro osoby starší 2 let). Osoby, které v posledních 30 dnech pobývaly ve Velké Británii či JAR, nemohou vstoupit do země.

Negativní výsledek PCR testu lze nahradit očkovacím průkazem s kompletní dávkou vakcíny proti Covid-19.  Je však nutné se předem ujistit, že PCR test nevyžaduje aerolinie, se kterou cestujete.

Země dosud neuznává výjimky pro cestující, kteří prodělali Covid-19.


2. DOPRAVA:
Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje a v řadě měst není nošení ochranných pomůcek standardem, vřele nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků. Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy v mnoha oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi. Některá města a oblasti jsou stále neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.


3. OPATŘENÍ:

Trvá sice částečné znovuotevření ekonomiky (některé klíčové sektory a pohyb do práce v MHD), ta se však zdaleka nevrátila k normálu, všechny základní aktivity jsou omezeně povolené, povinné je nošení roušky. Byl zrušen zákaz vycházení a cestování po zemi, nicméně Ministerstvo zdravotnictví má právo kdykoli bez předchozího upozornění uzavřít oblasti, které by vykazovaly opětovný nárůst nákaz.  Vzhledem k opětovnému nárůstu případů však vláda od dubna 2021 zrušila veškeré veřejné akce, dále vydala vláda doporučení ohledně neshlukování se, nevycházení, necestování apod. Restaurace fungují pouze pro odnos jídla a službu dovozu do domu. Bary a diskotéky jsou uzavřeny. V dubnu byla za zpřísněných podmínek ve vybraných oblastech obnovena prezenční výuka v základních školách.

Oblasti, které vláda vyhodnotí jako vysoce rizikové, mohou být ze dne na den neprodyšně uzavřeny.


4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Salvadoru včetně telefonních čísel v jednotlivých regionech, preventivních opatřeních i denně aktualizované statistiky lze nalézt na jednotné webové stránce:

https://covid19.gob.sv/

5. NÁVRAT DO ČR:

Podmínky návratu do ČR jsou stanoveny ochrannými opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme na webových stránkách MZV ČR a také na našem webu.

Salvador je na seznamu rizik v tmavě červené kategorii, doporučují se tedy pouze nezbytné cesty.

Veškerá aktuální Ochranná opatření související se vstupem do ČR a pohybem na jejím území lze nalézt na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví  https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/

Upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky. Důrazně upozorňujeme, že z důvodu stále zhoršené epidemiologické situace v ČR i v zahraničí, dochází k výrazným omezením v dopravě a zavádění rozsáhlých restriktivních opatření omezující vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR. 

Pokud pro návrat do ČR či pro tranzit některou z dalších zemí potřebujete antigenní či /a RT-PCR test - je možno je realizovat např. v níže uvedených laboratořích. Pozor, většinou jsou uzavřené v neděli, výsledky PCR testu jsou dostupné často až po 72 hodinách od náběru.

Laboratorio Analiza - https://analizalab.com/

Max Bloch - https://maxbloch.com/prueba-covid/

Laboratorio Centro de Diagnóstico - https://labcentrodediagnostico.com

Pro aktuální informace doporučujeme se vždy před návratem kontaktovat přímo s informačním centrem Vašeho letiště a s Vaší leteckou společností .