español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mexiko - upozornění pro cestovatele (severní státy Mexika)

Vzhledem ke skutečnosti, že neustává činnost kriminálních skupin – zejména drogových kartelů – ve státech na severu Mexika (hlavně Chihuahua, Coahuila, Durango, Sinaloa, Sonora a Tamaulipas), doporučujeme cestovatelům, aby se těmto státům buď vyhnuli úplně, nebo se zde pohybovali s odpovídající obezřetností. Přestože cizinci nebývají primárním terčem přepadení, není vyloučena kombinace špatného času se špatným místem.

Cestovatelé by měli zvážit naléhavost, a pokud možno upustit od cest do státu Nuevo León, s výjimkou města Monterrey (i zde je ovšem na místě opatrnost). Zároveň nedoporučujeme cestování po státě Michoacán (kromě města Morelia) a státě Guerrero (mimo měst Ixtapa, Zihuatanejo a Acapulco) kvůli zvýšenému výskytu násilí a organizovaného zločinu v těchto státech mexické federace. Zvýšené pozornosti je potřeba dbát také při pohybu po státě Jalisco, poblíž hranic se státy Michoacán a Zacatecas.

Objevují se zprávy o ozbrojených přepadeních autobusových linek společností Noreste a Omnibus mezi městy Monterrey-Matamoros-Monterrey. Cestující byli okradeni o peníze a cennosti přímo v blízkosti autobusového nádraží. Od ledna do června loňského roku došlo ke čtyřem přepadením autobusů s cestujícími. Obě autobusové společnosti zavřely zastávky na této trase a nemají v plánu je znova otevřít. Mexická obchodní komora žádá přijetí přísnějších bezpečnostních opatření, která by zaručila bezpečnost cestujících.