español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nikaragua - změna ve vyžadovaných dokumentech při vstupu do země

Nedávno došlo ze strany Migračního úřadu Nikaraguy ke změně, kdy je před vstupem do země požadováno vyplnění formulářů, které jsou v příloze této zprávy.
 

V ideálním případě sedm dní před plánovaným vstupem do Nikaraguy by měl být zaslán vyplněný dotazník ve formátu .doc (explicitně je zakázáno zasílání ve formátu pdf či fotografie). V případě, že je cestujích více, stačí vyplnit jeden formulář za celou skupinu.

Vyplnění formuláře je požadováno u cestujících, kteří přijíždějí na pozvání veřejných institucí, nevládních organizací, soukromých firem a dokonce i od turistů. Formuláře jsou nastavené primárně pro pozvané osoby, v případě, že cestující nebyl nikým pozván, uvede u zvoucí organizace „N/A“ a vyplní jen další požadované informace (zejména místa, která se chystá cestující navštívit a uvést kontaktní osobu během pobytu v Nikaragui).

Vyplněné formuláře je potřeba zaslat elektronicky na adresy: solicitudes@migob.gob.ni a preyes@migob.gob.ni a doporučuje se vyčkat odpovědi/schválení žádosti ještě před vstupem do země.

přílohy

Seznam cestujících 58 KB DOC (Word dokument) 13.2.2018

Formulář migrační žádosti 31 KB DOC (Word dokument) 13.2.2018