español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Informace o situaci v ČR a podmínkách návratu

Sledujte aktuální informace z ČR

V důsledku stále znepokojivé epidemiologické situace platí v ČR krizová opatření, kterými se omezují podmínky vstupu do ČR.

Pro bližší informace k podmínkám cestování v urgentních případech kontaktujte call centrum Ministerstva zahraničních věcí ČR: +420 222 264 222

Detailní informace o podmínkách návratu do ČR (zejména úlevy pro plně očkované české občany či občany EU žijící v ČR) naleznete zde.

Mexiko, Guatemala, Belize, Honduras, Salvador a Nikaragua stále patří do zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva) ! 

 

Zde najdete detailní informace o pravidlech vstupu do ČR jak pro české občany, tak pro cizince. 

 

Pro bližší informace prosím také sledujte níže uvedené užitečné webové stránky českých institucí: 

1)  Aktuální opatření Vlády ČR:

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

2) Aktuální cestovní doporučení naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

3) Informace o detailních podmínkách pro vstup na území ČR a karanténních opatřeních naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR:

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

4) Aktualizované informace ohledně vývoje pandemie v ČR včetně situace v jednotlivých krajích a aktuálně platných Ochranných opatření naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR:

https://koronavirus.mzcr.cz

5) Seznam zemí, jejich očkování je uznáváno v ČR:

Uznávání certifikátů o provedeném očkování z jiných zemí – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz)

 

Nutnost prokázat se testem PCR při tranzitu v Evropě

Upozorňujeme na velmi rychle a opakovaně se měnící podmínky různých leteckých společností (KLM, Air France apod.) ohledně tranzitu v daných zemích při cestě z a návratu do ČR. Vždy se informujte také u své letecké společnosti, abyste se vyhnuli nevpuštění na palubu!!

Vstup do ČR pro cizince z tmavě červených zemí je stále možný pouze v nezbytně nutných případech.

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel.

Dle Usnesení vlády platného počínaje dnem 5. 2. 2021 patří Mexiko, Belize, Guatemala, Honduras, Salvador a Nikaragua do zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva) a důvody vstupu pro cizince jsou zásadně omezeny na nezbytné případy (návštěva nezletilých dětí apod.). Osobám, které do ČR z nezbytně nutných důvodů přicestují z jiných zemí než zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19 připomínáme povinnost důsledně dodržet karanténní opatření (viz výše).