español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Guatemala – Akvizice na akci „Prezentace českých firem v Guatemale“

Zastupitelský úřad ČR v Mexiku připravuje ve spolupráci s Kanceláří CzechTrade na 27. – 28. března 2017 představení českých společností v hlavním městě Ciudad de Guatemala. Akce se uskuteční u příležitosti politických konzultací MZV ČR a naváže na obdobné prezentace v Nikaragui a mexických státech Qiuntana Roo, Baja California, Campeche a Tabasco.

Na konci března tohoto roku se v hlavním městě Guatemaly – Ciudad de Guatemala – uskuteční politické konzultace mezi MZV ČR a Ministerstvem zahraničních věcí Guatemaly. Při této příležitosti zastupitelský úřad ve spolupráci s regionální Kanceláří CzechTrade připravuje prezentaci českých společností. Na guatemalské straně bude spolupracovat ministerstvo ekonomiky a místní obchodní komory.

Guatemala je největší ekonomikou Střední Ameriky a díky své strategické poloze i důležitým dopravním uzlem. Z celkového objemu exportů směřuje 35 % do USA a, vzhledem k současné komplikované mezinárodněpolitické situaci, usiluje Guatemale o větší diverzifikaci výroby a vývozů.

Prezentace je zaměřena především na strojírenství. V případě zájmu firem z jiných oborů bude účast posuzována individuálně. Zainteresovaní se mohou hlásit do 24. února 2017 na e-mailovou adresu: petra_krejcova@mzv.cz.

 

Petra Krejčová, diplomat pro přiakreditované země Velvyslanectví ČR v Mexiku