español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Kubánek navštívil Guatemalu

Ve dnech 3. – 6. 12. velvyslanec Zdeněk Kubánek navštívil Guatemalu. Hlavním cílem cesty byla příprava politických konzultací v únoru 2020, na něž budou navázány i další aktivity ČR v zemi. Za tímto účelem se setkal s pí. Angelou Maríou Chávez Bietti, vrchní ředitelkou pro mezinárodní bilaterální vztahy Ministerstva zahraničí Guatemaly. V rámci rozhovoru též hovořili i o dalších možnostech bilaterální spolupráce mezi Českem a Guatemalou a záležitostech pomoci Čechům v nouzi. 

Velvyslanec Zdeněk Kubánek a Vrchní ředitelka Angela Chávez

Velvyslanec Zdeněk Kubánek a Vrchní ředitelka Angela Chávez

Mezi dalšími aktivitami cesty bylo i setkání s neziskovou organizací Peace Brigades International, jejíž zástupkyně velvyslance Kubánka informovaly o stávajících i budoucích projektech v Guatemale. Na jeden z projektů v r. 2019 finančně přispěla právě i česká ambasáda v Mexiku z fondů na podporu lidských práv Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jako poslední bod cesty se velvyslanec Kubánek setkal i s šéfem Delegace EU p. Stefanem Gatem, a to zejména za účelem koordinace akcí obou diplomatických misí v r. 2019. V rámci rozhovoru však došlo i k diskuzi na různá vnitropolitická a mezinárodněpolitická temata bezprostředně se týkající Guatemaly, a to hlavně v souvislosti s plánovanou změnou vlády v lednu 2020.