español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (c) 2019 Velvyslanectví ČR v Mexiku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Regionální porada českých titulářů v Mexiku

Ve dnech 7.–8.2.2020 se v Mexiku uskutečnila regionální porada vedoucích zastupitelských úřadů ČR, akreditovaných v Severní, Střední a Jižní Americe. Cílem porady byla zejména informace o aktuální situaci v jednotlivých zemích a stanovení strategie spolupráce ČR s nimi. 

Jednání vedl náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země, ekonomickou a rozvojovou spolupráci Martin Tlapa. Porady se dále zúčastnil státní tajemník MZV Miloslav Stašek, ředitelka Odboru Amerik Veronika Kuchyňová, ředitel Odboru ekonomické diplomacie Marek Svoboda, ředitel Konzulárního odboru Pavel Pitel, ředitel Kanceláře státního tajemníka a koncepčního řízení služby Arnošt Kareš, zástupce ředitelky Odboru Amerik Petr Kaván, vedoucí oddělení Latinské Ameriky Stanislav Kázecký, zástupce ředitele Odboru multilaterálních ekonomických vztahů Jiří Jílek a tajemnice Lucie Hindlsová.

Druhého dne jednání se zúčastnila i paní Edita Hrdá, vrchní ředitelka Evropské služby vnější akce pro Ameriku. Z titulářů se zúčastnili všichni, tedy 9 rezidentních velvyslanců v Argentině, Brazílii, Chile, Kanadě, Kolumbii, Peru, Mexiku, USA a na Kubě. Diplomatickou síť doplňují generální konzuláty v Chicagu, Los Angeles, New Yorku, Torontu a Sao Paulu, jejichž vedoucí se též porady zúčastnili. 

Na poradě se probírala témata na pracovní úrovni, a to z oblastí regionálních a multilaterálních vztahů, dále možnosti podpory exportu na kontinentu, ale i záležitosti konzulární a administrativně-technické.