česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CZ PRES hostem Politecnico di Milano

Další z akcí pod taktovkou #CZPRES v Miláně se uskutečnila na půdě Milánské technické univerzity. Dne 22. listopadu 2022 zde Generální konzulát ČR v Miláně uspořádal diskusi konzulů evropských zemí s vedením univerzity o mezinárodní spolupráci, výzkumu a jeho uplatnění v byznysu.

Další ze série akcí českého předsednictví v radě EU, kterou pořádá Generální konzulát ČR v Miláně pro své evropské partnery, se uskutečnila na univerzitní půdě Politecnico di Milano, která je italskou univerzitní jedničkou v technických oborech a již řadu let pracuje s propracovaným systémem přenosu výsledků vědy do světa byznysu.

Na

Na

Technická univerzita Milán (Politecnico di Milano) patří ke špičkovým evropským i světovým univerzitám. V rámci evropského žebříčku ji patří 7. místo v oblasti inženýrství a technologií, 3. v oblasti umění a designu a 5. v oblasti architektury a stavitelství. Její absolventi mají de facto garantované zaměstnání, jejich úspěšnost resp. zaměstnanost dosahuje 96 %. Mezi nejznámější laureáty patří světoznámý architekt Renzo Piano nebo nositel Nobelovy ceny za fyziku Giulio Natta.