česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Lombardie na pracovní návštěvě Česka

Ve dnech 4. a 5. října 2022 uskutečnil náměstek regionální vlády Lombardie  Gabriele Barucco s delegací pracovní návštěvu České republiky. Jedním z  výsledků úspěšné návštěvy je návrh Lombardie na uzavření memoranda s Jihomoravským krajem, které by stanovilo institucionální rámec spolupráce mezi oběma regiony. Návštěvu inicioval a připravil Generální konzulát ČR v Miláně ve spolupráci s kanceláří CzechTrade.

První den návštěvy ČR 4. října 2022 zahájila lombardská delegace pod vedením Gabriele Barucca, náměstka regionální vlády Lombardie pro vztahy s mezinárodními delegacemi, v Brně jednáním s radním Jihomoravského kraje Vladimírem Šmerdou, dále navštívila Mezinárodní strojírenský veletrh, kde se setkala se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, vedením agentur CzechTrade a CzechInvest, Regionální hospodářskou komorou Brno a Moravským leteckým klastrem. Náměstka Barucca doprovázel rovněž prezident významného leteckého a vesmírného klastru Lombardie Alessandro Vallerani.

Druhý den návštěvy pokračoval programem v Praze, kde byl náměstek Barucco přijat na Ministerstvu zahraničních věcí ČR náměstkem Jaroslavem  Kurfürstem, uskutečnil jednání s Janem Fluxou náměstkem ministra pro místní rozvoj ČR a navštívil Italsko-českou hospodářskou komoru, kde se setkal s jejím prezidentem Danilo Manghim.

Galerie


Delegace Lombardie na pracovní návštěvě Česka