česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Modní přehlídka „Country for the Future“

Generální konzulát ČR v Miláně ve spolupráci s pražskou Vyšší odbornou školou oděvního návrhářství připravil v rámci českého předsednictví Rady EU unikátní projekt prezentace tvorby studentů včetně  módní přehlídky v „hlavním městě“ evropské módy Miláně, která se uskutečnila za živého zájmu publika dne 13. září 2022 v zahradě generálního konzulátu.

Generální konzulát ČR v Miláně již v roce 2020 začal připravovat společný projekt. Mělo jít o představení práce Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a navázání spolupráce se školou podobného typu v severní Itálii. Projekt „Country for the Future“ byl v roce 2021 nakonec samotnou školou přeformulován v tom smyslu, že mladí módní návrháři se dají inspirovat českým předsednictvím v EU a jeho některými prioritami jako je udržitelnost a následně své nápady představí na módní přehlídce v Miláně.

Vedení školy (paní ředitelka Monika Tělecká a profesor oděvního návrhářství pan Česlav Jaroš) pak v roce 2021 vyhlásilo projekt jako klausurní práci pro své studenty druhého ročníku. Tři vybrané vítězné kolekce byly studenty kompletně připraveny a ušity. Dne 13. září 2022, tedy jen týden před slavným Milánským týdnem módy (Milano Fashion Week 2022), byla celá kolekce v podobě módní přehlídky prezentována v prostorách Českého domu milánským módním návrhářům, designérům a zástupcům diplomatické komunity a dalším návštěvníkům. Studenti představili 40 velmi zajímavých modelů, které přitáhly zaslouženou pozornost více jak 100 hostů na zahradě Českého domu.

Nad přehlídkou, která měla velice pozitivní ohlas a přitáhla pozornost k českému předsednictví v Radě EU a k práci Českého domu v Miláně, převzaly záštitu v Itálii velice populární paní Alena Šeredová a paní Cristina Morozzi, guru italské módy. Obě dámy byly také na přehlídce osobně přítomné, což samozřejmě velmi motivovalo české studenty. V jednání je spolupráce pražské školy a školy módy a designu v Miláně (Istituto Maragnoni).

Galerie


Módní přehlídka "Country for the Future"