česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Od 3. června cestování do Itálie bez omezení

Italská vláda od 3. června uvolnila další restrikce a do Itálie je nyní možné cestovat bez omezení i za účelem turistiky a rekreace. Svoboda cestování se týká většiny evropských zemí. Doporučujeme cestujícím sledovat aktuální situaci a ověřit si podmínky vždy v návaznosti na cestu do určitého regionu Itálie.

Od 3.června je možné z jakéhokoliv důvodu cestovat do Itálie z následujících zemí:

  • členské státy EU: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo , Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko
  • další státy Schengenské smlouvy (Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko)
  • Spojené království Velké Británie a Severního Irska
  • Andorra, Monacké knížectví

Návštěvníci Itálie samozřejmě musí dodržovat opatření přijatá v návaznosti na epidemii COVID-19, které jsou v Itálii stále platná a mohou se region od regionu lišit. Například k 3. 6. platí povinnost zakrytí dýchacích cest venku (s výjimkou sportovních aktivit) i na veřejnosti v Lombardii a Piemontu ale nikoliv v regionu Veneto/Benátsko, kde zakrytí dýchacích cest venku povinné není. Všeobecně v celé Itálii platí pravidlo sociální distance min. 1 m atd.

Stručné shrnutí ochranných opatření proti Covid 19: nosit roušky, dodržovat sociální distanc min. 1 m., měření teploty při vstupu do podniků/restaurací/obchodů, evidence hostů po dobu 30 dnů. Nutno počítat s redukcí míst na plážích, v restauracích, hotelech, rekreačních zařízeních a dalších. Mnohé služby bude nutno objednávat/rezervovat předem, zejména místa na plážích a v rekreačních zařízeních.

Před cestou do Itálie italského doporučujeme regionu určitého konzultovat jeho webové stránky: www.regione.(jmeno regionu).it, např. www.regione.lombardia.it.  Zaměřte se např. na FAQ -časté otázky. Pokud nejsou dostupné v anglickém jazyce, je možné použít google translate.

Doporučujeme cestujícím sledovat aktuální situaci a ověřit si podmínky/pravidla vždy v návaznosti na cestu do určitého regionu Itálie přímo nebo na Velvyslanectví ČR v Římě nebo na Generálním konzulátu ČR v Miláně.