česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Ukrajina jaká byla a jaká znovu bude“

Dne 25. března 2022 byla ve veřejném prostoru Generálního konzulátu ČR v Miláně zahájena výstava věnovaná Ukrajině. Symbolické zahájení výstavy za přítomnosti generálního konzula Ukrajiny Andreje Kartiše přišla podpořit většina generálních konzulů resp. konzulů členských států EU působících v Miláně.

Výstavu fotografií krás Ukrajiny pod symbolickým názvem „Ukrajina jaká byla a jaká znovu bude“ uspořádal Generální konzulát ČR v Miláně na znamení evropské solidarity s Ukrajinou, která byla brutálně napadena ruským režimem a statečně se brání. „Je to jen malé gesto naší velké solidarity s bojující Ukrajinou. Solidarity, kterou všechny demokratické státy projevují každodenní pomocí Ukrajině ve válce,“ uvedl při zahájení výstavy generální konzul ČR v Miláně Jiří Kuděla. „Naše malá výstava vzbuzuje zájem. Lidé se zastavují, ptají. Chtějí pomoci. Stejně jako my chtějí, aby tato odporná válka skončila. A stejně jako my pevně věří, že Ukrajina znovu bude taková, jaká byla,“ doplnil generální konzul ČR. Přítomný generální konzul Ukrajiny v Miláně pan Andrej Kartiš vysoce ocenil evropskou solidaritu a poděkoval všem přítomným za pomoc a podporu, které se Ukrajině od občanů a vlád jednotlivých zemí dostává. Vyjádřil přesvědčení, že společnými silami Ukrajina zvítězí a ubrání se ruské agresi.

Zahájení výstavy přišla osobně podpořit většina generálních konzulů resp. konzulů členských států EU působících v Miláně a osobně se jí zúčastnil rovněž náměstek lombardské vlády zodpovědný pro zahraniční delegace A.CH. Rizzi.

Galerie


„Ukrajina jaká byla a jaká znovu bude“