česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Brescia - „Italská lvice“

Generální konzul ČR Jiří Kuděla navštívil v úterý 3. května 2022 druhé největší město Lombardie Bresciu, kde jednal se starostou města Emiliem del Bono o aktuální situaci a o možných společných ekonomických a kulturních projektech.

Generální konzul Kuděla diskutoval se starostou města o dopadech pandemie i aktuální  hospodářské situaci města i o realizaci plánu PNRR, díky kterému v Bresci vznikne nová tramvajová linka. Hovořilo se rovněž o možnosti prezentace českých firem na půdě místní obchodní komory nebo o spolupráci a výměně zkušeností na poli muzeí nebo prezentaci výstav českých umělců v tomto důležitém městě.

Brescia,  nazývaná také jako „Italská lvice“, je hlavním městem provincie Brescia a po Miláně druhým největším městem Lombardie, má více jak 190 000 obyvatel. Provincie Brescia pak 1,3 mil obyvatel. Brescia, která je třetí nejdůležitější italskou průmyslovou oblastí, patří mezi nejdůležitější severoitalská města. Právě oblasti kultury s ní spojených služeb je v posledních letech věnována velká pozornost. Brescia byla také vyhlášena společně se sousedním Bergamem itlaským městem kultury pro rok 2023.