česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České pivo dobývá Milán

Již podruhé zavítaly do lombardské metropole Milána české minipivovary, aby zde předvedly to nejlepší ze své produkce.  Akce pod názvem „Den českého piva/ Giornata della Birra Ceca“, která proběhla v pondělí 24. října 2022 na půdě Generálního konzulátu ČR,  se účastnily čtyři české značky, které tak měly jedinečnou příležitost navázat nové obchodní kontakty a setkat se s možnými distributory „českého zlata“.

Po loňském úspěšném prvním ročníku proběhl v Miláně opětovně „Den českého piva“. Na  zahradě Generálního konzulátu ČR se představili čtyři čeští zástupci malých a minipivovarů: Jarošovský pivovar, Pivovar Cvikov, Pivovar Kutná Hora a Pivovar Permon.

Pivovary přivezly do Itálie to nejlepší ze své produkce tedy originální pivo té nejvyšší kvality a přesvědčily tak italské publikum o své výjimečnosti a kvalitě. Díky spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR byla v rámci akce rovněž představena tradice a historie výroby piva v Česku formou tištěných materiálů.

Den českého piva navštívilo osm desítek pozvaných hostů z řad potenciálních obchodních partnerů, distributorů a odběratelů, které doplnili zástupci lombardské regionální vlády a zahraničních konzulátů.

Akce zaznamenala velmi pozitivní ohlasy u odborného publika a je příslibem pro nové obchodní příležitosti českých výrobců. Referoval o ní například významný turistický a gastronomický server Goloso & Curioso.

Tak jako u úvodního ročníku doplnila Den českého piva prezentace pivovarů v podobě reklamních panelů umístěných v ulici před budovou generálního konzulátu, která zůstává dostupná milánské veřejnosti i nadále. 

Projekt ekonomické diplomacie (PROPED) - „Den českého piva/ Giornata della Birra Ceca“ v Miláně připravil Generální konzulát ČR ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Czech Beer Alliance, dále v koordinaci s agenturou CzechTourism a za laskavé podpory Ministerstva zemědělství ČR.

přílohy

La Birra Boema 2 MB PDF (Acrobat dokument) 25.10.2022

Galerie


„Den českého piva/ Giornata della Birra Ceca“