česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva regionu Furlánsko-Julské Benátsko

Generální konzul ČR v Miláně Jiří Kuděla dne 23. července 2020 pracovně navštívil region Furlánsko-Julské Benátsko/Friuli Venezia Giulia, kde jednal s prezidentem regionu Massimilianem Fedrigou a také se zástupci města Terst. Hlavním cílem cesty byla příprava české podnikatelské mise a otevírání dveří českým firmám a projektům.

Restart ekonomické spolupráce, turismu, společné kulturní projekty byly tématy rozhovorů s prezidentem regionu Massimilienem Fedrigou a také místostarostou Terstu Paolo Polidorim. Region Furlánsko-Julské Benátsko (1,2 mil obyvatel) je lákavý nejenom pro české turisty, kteří tvoří čtvrtou nejpočetnější skupinu návštěvníků (260 tisíc ročně). 

Terst byl hlavní obchodní přístav pro české zboží v dobách monarchie i Československé republiky, sehrál zásadní roli při návratu československých legií po 1. světové válce zpět do vlasti. Město a přístav Terst má s Českem společnou minulost, ale také současnost i budoucnost. Nejenom přístavy regionu Furlánsko-Julské Benátsko, města Terst nebo Udine, ale také slavné loděnice představují zajímavé příležitosti pro české firmy.

Galerie


Návštěva region Furlánsko-Julské Benátsko/Friuli Venezia Giulia