па-беларуску  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MS ve fotbale - Vstup fotbalových fanoušků na území Běloruské republiky

Dohoda mezi Běloruskou republikou  a Ruskou federací o vzájemném uznávání víz v době Mistrovství světa ve fotbale 2018 platná od 1. června 2018 usnadňuje vstup zahraničních fanoušků  na území Běloruské republiky za následujících podmínek:
 

-průkaz totožnosti (tj. cestovní pas), jehož platnost nesmí být kratší než 90 dnů před datem údajného opuštění cizincem Běloruskou republiku, a
 
-doklad pro návštěvu mezinárodní sportovní události (FAN ID), který lze předložit v originální nebo v elektronické podobě

-povinné zdravotní pojištění

Ke vstupu do Běloruské republiky musí cizinec mít smlouvu o povinném zdravotním pojištění uzavřenou s běloruskou pojišťovnou nebo smlouvu o zdravotním pojištění uzavřenou se zahraniční pojišťovnou pro případ poskytování neodkladné péče ve zdravotnických zařízeních.

Absence uvedeného dokladu může být důvodem pro zamítnutí vstupu cizinců, kteří jsou povinní uzavřít smlouvu o povinném zdravotním pojištění, do Běloruské republiky.

-migrační karta

Migrační karta je povinným dokladem při vstupu do Ruské federace. V této souvislosti při překračování státní hranice Běloruské republiky s cílem návštěvy mistrovství světa v Ruské federaci je třeba obrátit se na pracovníka pohraniční služby Běloruské republiky nebo dopravce s prosbou o poskytnutí formuláře migrační karty.


Vstoupit na území Běloruské republiky a Ruské federace a opustit toto území lze:
 
- přes mezinárodní hraniční přechody na hranicích Běloruské republiky a Ruské federace na letištích nebo na hranici s třetími zeměmi, nebo
 
- bezprostředně z území Běloruské republiky do Ruské federace po následujících cestách mezinárodní železniční a silniční dopravy:

Silnice:

Běloruská republika

Úsek silnice

Ruská federace

Vitebská oblast

Reďky – Krasnaja Gorka (M1 Minsk – Moskva)

Smolenská oblast

Jezerišče – Nevel (P-23 Kyjev – Petrohrad)

Pskovská oblast

Gomelská oblast

Selišče – Novozybkov (A-240 Gomel – Brjansk)

Brjanská oblast

 

 

 

Železnice:

Běloruská republika

Úsek silnice

Ruská federace

Vitebská oblast

Osinovka – Krasnoje (Minsk – Smolensk)

Smolenská oblast

Jezerišče – Nevel (Vitebsk-Pskov)

Pskovská oblast

Gomelská oblast

Zakopytje – Zlynka (Gomel – Brjansk)

Brjanská oblast

 

Vjezd cizinců s cílem návštěvy mistrovství světa ve fotbale 2018 v Ruské federaci po jiných dopravních cestách je nezákonný!

Pokud cizinec ztratí ID FAN, musí vstoupit do Ruské federace a kontaktovat centrum pro vydávání ID FAN ve městech, kde se  hraje, aby získal  duplicitní.