по-русски  па-беларуску  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Registrace podání žádostí o zaměstnaneckou kartu a žádostí dlouhodobá víza za účelem podnikání v rámci stanovené kvóty

Dne 15. října 2021 proběhne registrace uvedených žádostí na období říjen, listopad a prosinec 2021
 

Aktuální změna Ochranného opatření k podmínkám vstupu do ČR Ministerstva zdravotnictví povoluje přijímání žádostí o dlouhodobá víza a pobyty na ZÚ Minsk.

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým Nařízením vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019. Pro Velvyslanectví České republiky v Minsku byla stanovena roční kvóta 100 žádostí o zaměstnanecké karty a 24 žádostí dlouhodobá víza za účelem podnikání. Tato kvóta je nepřekročitelná, tj. zastupitelský úřad nesmí přijmout žádnou žádost, než jak je stanoveno nařízením vlády.

Kvóta je rozdělena rovnoměrně do 12-ti měsíců tak, že na období tří měsíců je registrováno 25 žadatelů o zaměstnaneckou kartu a 6 žadatelů o dlouhodobé vízum za účelem podnikání.

Registrace na období říjen, listopad a prosinec 2021 bude zahájena 15. října 2021 v 00.00 hodin místního času.

Registrace je možná pouze na emailové adrese visa_minsk@mzv.cz . Žádosti zaslané na jiné adresy Velvyslanectví ČR v Minsku nebudou přijaty!

Žádosti o registraci budou přijaty pouze v následujícím formátu:

  • Jméno a příjmení žadatele uvedené latinkou ve tvaru podle cestovního pasu

  • Číslo pasu

  • Účel pobytu zaměstnanecká karta/podnikání

  • kopie datové stránky pasu žadatele a kopie dokumentu potvrzujícího uvedený účel pobytu (např. pracovní smlouva) pouze ve formátu pdf., nebo jpg.

Pro případnou zpětnou vazbu doporučujeme v žádosti uvést telefonické spojení, případně email, pokud se liší od adresy, ze které byla žádost odeslána.

V předmětu e-mailové žádosti o registraci doporučujeme uvést účel pobytového oprávnění (tj. v daném případě zaměstnanecká karta, nebo podnikání) a číslo pasu žadatele.

Žádosti splňující požadavky budou seřazeny podle data, hodiny, minuty a vteřiny doručení a žadatelé spadající do stanovené kvóty obdrží během následujícího pracovního týdne email s daty registrace. Žádosti nad stanovený limit již další informaci neobdrží.