па-беларуску  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

REŽIM Bělorusko

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým Nařízením vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019.

Hlavním cílem koncepce cílené ekonomické migrace je posílit příliv kvalifikované pracovní síly z vybraných zemí do České republiky.

Pro Velvyslanectví České republiky v Běloruské republice byla stanovena roční kvóta 800 žádostí o zaměstnanecké karty a 24 žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání.

Obě uvedené kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelský úřad nesmí přijmout více žádostí, než jak je stanoveno nařízením vlády.

Obě kvóty budou rovnoměrně rozděleny do 12-ti měsíců. Způsob objednávání termínů k podání žádostí bude zveřejněn na webových stránkách zastupitelského úřadu.
 

Žádosti zaměstnavatelů vyhodnocují tito garanti:

Hlavním gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu, na jehož webových stránkách naleznete informace:

https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/ekonomicka-migrace/

http://www.komora.cz/obchod-a-sluzby/prace-cizinci/

Žádosti se vyřizují v zákonem stanovených lhůtách při splnění všech zákonných požadavků. Na zařazení do zvláštního režimu pro přijetí žádostí není právní nárok.