по-русски  па-беларуску  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: JP
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání humanitárního daru pořízeného v rámci programu V4 East Solidarity


Dne 02. 12. 2020 se na Velvyslanectví České republiky v Minsku uskutečnilo slavnostní předání humanitárního daru pořízeného z finančních prostředků vyčleněných Mezinárodním visegrádským fondem v rámci projektu pomoci zemím Východního partnerství „V4 East Solidarity“.
 

Humanitární dar, který obsahoval prostředky individuální ochrany používané v boji proti koronavirové infekci (několik tisíc jednorázových lékařských roušek a respirátorů druhého i třetího stupně, jednorázové obleky pro zdravotníky, pláště, zdravotnické čepice, teploměry, čističky vzduchu a stovky litrů dezinfekčních prostředků), byl předán charitativní organizaci CARITAS spadající pod minsko-mohylevskou arcidiecézi římskokatolické církve, která zajistila následné předání ochranných prostředků nemocnicím v okresních městech Červeň a Berezino v Minské oblasti.

Slavnostního předání daru se zúčastnil velvyslanec České republiky v Bělorusku Tomáš Pernický, CDA a. i. Slovenské republiky v Bělorusku Henrich Sasai a diplomaté z velvyslanectví Polska a Maďarska.

Humanitární pomoc