по-русски  па-беларуску  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: JP
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se členy Pracovní skupiny Národního shromáždění Běloruské republiky pro spolupráci s Parlamentem České republiky

Velvyslanec ČR v Bělorusku Tomáš Pernický uspořádal dne 25. června 2019 na Velvyslanectví ČR v Minsku recepci na počest členů Pracovní skupiny Národního shromáždění Běloruské republiky pro spolupráci s Parlamentem České republiky. Akce se zúčastnil také ředitel odboru evropských zemí Ministerstva zahraničních věcí Běloruské republiky.

Na začátku recepce seznámil velvyslanec T. Pernický přítomné členy Sněmovny reprezentantů a Rady republiky Národního shromáždění Běloruské republiky s vývojem česko-běloruských vztahů od jeho nástupu do funkce a s výhledem bilaterálních aktivit na následující období.

Jménem členů Pracovní skupiny Národního shromáždění Běloruské republiky pro spolupráci s Parlamentem České republiky vystoupila její předsedkyně paní Ljudmila Niževič, která přítomné seznámila s hlavními prioritami práce skupiny v období do konání parlamentních voleb, které se uskuteční na podzim tohoto roku.