по-русски  па-беларуску  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava plakátů českého designéra Pavla Nogy

Dne 4. dubna 2019 se v galerii „Vysokaje mesta“ v historickém centru Minsku konala slavnostní vernisáž více než 30 plakátů českého designéra Pavla Nogy, který se akce osobně zúčastnil.
 

Noga-vernisáž

Na zahájení výstavy vystoupila ředitelka Muzea historie města Minsk Galina Ladisova, ředitel Minské státní umělecké školy A. K. Glebova Aleksandr Šantarovič a velvyslanec České republiky v Bělorusku Tomáš Pernický, který návštěvníkům vernisáže představil nejen uměleckou, ale i pedagogickou činnost Pavla Nogy, který absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, svoji tvorbu vystavoval mj. v Mexiku, na Tchaj-wanu, v Rakousku, Polsku a na Slovensku a pedagogicky působí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Masarykově univerzitě v Brně.

Výstava, která představila více než 30 plakátů věnovaných různým kulturním akcím: hudebním festivalům a koncertům, literárním večerům či výstavám výtvarného umění, se setkala se značným zájmem běloruské odborné veřejnosti, studentů uměleckých škol i obdivovatelů grafického umění a plakátové tvorby.

Noga-plakáty