česky  english 

rozšířené vyhledávání

Dodávky mezinárodním organizacím

Ženeva je díky kumulaci mezinárodních institucí místem s nezměrným podnikatelským potenciálem.

V evropském srdci multilaterální diplomacie sídlí několik desítek mezinárodních organizací, jež ročně utratí miliardy dolarů za zboží a služby. Každá organizace má své specifické požadavky, vlastní nákupní aktivity a pravidla a regulace, jež na ně aplikuje.

Organizace poptávají široké spektrum zboží a služeb od kancelářských sponek přes automobily, sportovní a rekreační vybavení až po vysoce specifická zařízení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN).

Pro úspěšnou spolupráci s organizacemi je důležité vědět, jaké je jejich zaměření, co nakupují, reagovat na vypisované zakázky a aktivně s nimi komunikovat. Jejich potřeby se většinou zásadně nemění. Výjimkou mohou být rozsáhlé výstavby či rekonstrukce.

Více na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kontakt na Stálé misi Ženeva v organizační struktuře úřadu.

jak přistupovat k zakázkám mezinárodních institucí

proaktivní přístup

Sledujte vypisované zakázky. Zaregistrujte se u organizací podle jejich zaměření a potřeb a v případě agencií OSN i na United Nations Global Market Place (UNGM). Nechte si zasílat e-mailové notifikace o nově otevřených zakázkách. Nenechte se odradit, když první nevyjde.

důslednost

Studujte pečlivě zveřejněné dokumenty a požadavky na zakázku. Ptejte se na nejasnosti. Striktně dodržujte kritéria a termíny.

komunikace

Vždy odpovězte, pokud vás některá z organizací osloví. Udržíte se tak na „aktivním" listu. Základním předpokladem je jazyková vybavenost zájemců o zakázky. Nepostradatelná je zpětná vazba, pozitivní i negativní.