česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Akce pro veřejnost v druhé polovině roku 2020

Stálá mise České republiky při OSN v Ženevě i letos organizuje či se podílí na organizaci akcí pro veřejnost. Některé akce musely být zrušeny či posunuty z důvodu omezení kvůli epidemii COVID-19. Následující přehled akcí je pouze indikativní. Prosím sledujte webové stránky a twitter Stálé mise pro aktuální informace.


Znovuodhalení památníku Jana Masaryka

Kdy: 14. září 2020 v 17:30

Kde: Park Rigot, Ženeva

Jan Masaryk byl nejen synem prvního československého prezidenta, významný diplomatem a ministrem zahraničních věcí, ale také prvním předsedou Světové federace asociací spojených národů (WFUNA). V rámci rekonstrukce parku Rigot, který provádí Kanton Ženeva, dojde k přemístění a znovuodhalení jeho pomníku. Při této příležitosti ženevští krajané umístí k pomníku pamětní ceduli. Akci zastřešuje Nadace Jan Masaryk. Přítomni budou zástupci Kantonu Ženeva, Senátu Parlamentu České republiky, Ministerstva zahraničních věcí České republiky, diplomatičtí zástupci Slovenské republiky a další čestní hosté. Čeští a slovenští krajané a zástupci diplomatické komunity jsou srdečně zváni.  

Pozvánka (PDF, 724 KB) s programem ke stažení.

Svou účast prosím nahlašte na: sekretariat.zeneva@gmail.comVýstava mírové smlouvy Jiřího z Poděbrad

Kdy: 9. října 2020 v 13:00 (tbc)

Kde: Palác národů OSN v Ženevě

Mírové poselstvo krále Jiřího (latinsky Tractatus pacis toti Christianitati fiendae, neboli dohoda o míru veškerého křesťanstva) byl diplomatický projekt, iniciovaný v 15. století českým králem Jiřím z Poděbrad. Tractatus pacis se tak stal předobrazem Společnosti národů a Organizace spojených národů. Výstava se koná v rámci oslav 100 let multilateralizmu v Ženevě. Organizuje jí Stálá mise České republiky ve spolupráci s Úřadovnou OSN v Ženevě (UNOG), krajanským sdružením Beseda Slovan a Národním archivem České republiky. Čeští krajané a zástupci diplomatické komunity jsou srdečně zváni na slavnostní inauguraci výstavy (podrobná pozvánka bude následovat).