česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Členky Senátu Parlamentu ČR navštívily Evropskou vysílací unii (EBU)

Dne 21. října 2016 navštívily členky Stálé komise pro sdělovací prostředky Senátu Parlamentu České republiky - místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a senátorka Zuzana Baudyšová - centrálu Evropské vysílací unie (EBU) v Ženevě. EBU sdružuje 73 členských subjektů z 56 zemí, pod které patří 820 televizních a 1156 rozhlasových stanic.  Počet potenciálních diváků a posluchačů subjektů sdružených v EBU je přibližně 1 miliarda osob.

Delegaci Senátu ČR v  EBU doprovázela vedoucí útvaru pro styk s členy Radka Betcheva, která je seznámila s fungováním této mezinárodní organizace a formami spolupráce jejích členů. S ní a s dalšími pracovníky EBU následně senátorky diskutovaly např. o trendech v postavení a financování veřejnoprávních institucí v Evropě, o spolupráci EBU s dalšími mezinárodními organizacemi jako jsou např. Rada Evropy nebo Evropská unie, či o vzdělávacích programech EBU pro novináře. Senátní delegace rovněž navštívila středisko výměny zpráv umístěné v budově EBU.

ebu3

Zleva: K. Šarmanová - tajemnice Stálé komise pro sdělovací prostředky Senátu Parlamentu ČR, P. Martinek - SM Ženeva, R. Betcheva - vedoucí útvaru pro styk s členy EBU, senátorka M. Horská - místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, senátorka Z. Baudyšová

EBU1

 R. Betcheva, vedoucí útvaru pro styk s členy EBU, seznamuje delegaci se strukturou a fungováním organizace 

EBU2

Carlos Rayon, editor zpráv, provází delegaci  střediskem výměny zpráv