česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

30. týden - 25. až 29. července

Zdravotnictví a sociální věci   

WHO představila novou verzi Globální očkovací strategie proti COVID-19, která zdůrazňuje potřebu proočkovat nejrizikovější skupiny, včetně 100 % zdravotnických a pečovatelských pracovníků, starších osob a osob s největším zdravotním rizikem. Vakcíny sice zachránily nespočet životů, ale přenos podstatně nesnížily. WHO proto vyzývá k investicím do vývoje nových vakcín. Státy mají také pracovat na své připravenosti na další vlny pandemie. 

 

Mezinárodní obchod 

Ve dnech 27. až 29. července proběhlo ve WTO Aid for Trade Global Review, s podtitulem Empowering Connected Sustainable Trade. Jedná se o pravidelný přezkum tohoto klíčového nástroje WTO na podporu zapojení rozvojových zemí a znevýhodněných skupin do mezinárodního obchodu. Přezkum bude základem pro sestavení nového pracovního programu Aid for Trade na příští dva roky.  

WTO vydalo svou výroční zprávu, shrnující aktivity organizace v minulém roce a v úvodu letošního roku. Publikace tak mimo jiné zachycuje i průběh a výsledky 12. Ministerské konference WTO z června tohoto roku.