česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

35. týden - 29.8. až 2.9.2022

Dne 31. srpna vyšla zpráva Úřadu vysoké komisařky OSN pro lidská práva k „lidskoprávním obavám v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang“ (Xinjiang). Dokument pojmenovává porušování lidských práv v tomto čínském regionu, včetně podezření ze zločinů proti lidskosti. ČR na lidskoprávní situaci v Xinjiangu opakovaně upozorňovala v rámci jednání Rady OSN pro lidská práva. 

Ve stejný den skončil čtyřletý mandát vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bachelet. Generální tajemník OSN António Guterres zatím nevybral jejího nástupce. 

Do 7. září je možné se registrovat k účasti na letošním Veřejném fóru WTO, které se uskuteční ve dnech 27. - 30. září. Předběžný program počítá s více než 140 panely, zaměřenými na obchod a udržitelnou, inkluzivní hospodářskou obnovu.

V ITU je finalizován návrh ukrajinské rezoluce pro Konferenci vládních zmocněnců (PP-22) v Bukurešti. ČR uspěla se zajištěním podpory všech 27 ČS EU společnému prohlášení k přístupu zaměřenému na člověka v rámci digitálních standardů. Spolu s dalšími ČS EU se nyní soustředí na získání další podpory mimo EU.