česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ODIHR zahájil sérii webinářů k aktuálním lidskoprávním tématům

Úřad pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) připravil ve spolupráci s Úřadem představitele pro svobodu médií, s Úřadem vysokého komisaře pro národnostní menšiny a s podporou albánského předsednictví OBSE sérii webinářů k aktuálním tématům v oblasti lidských práv, demokracie a právního státu.

Cílem uvedené řady webinářů je poskytnout platformu pro diskusi o trendech vývoje v oblasti lidských práv v regionu OBSE v posledních 30 letech a o výzvách, kterým OBSE a její účastnické státy čelily a nadále čelí. Webináře jsou určeny pro zástupce účastnických států OBSE, mezinárodních organizací, zástupce občanské společnosti a další aktéry. 

Dne 28. 9. 2020 proběhl úvodní webinář, který připomněl význam dvou klíčových dokumentů OBSE – Kodaňského dokumentu a Pařížské charty pro novou Evropu, přijatých v r. 1990, a závazků z nich vyplývajících. V rámci úvodního webináře promluvila mj. bývalá finská prezidentka Tarja Halonen a zástupci autonomních institucí OBSE. 

Další díly této série webinářů, které se blíže zaměří na aktuální otázky týkající se lidských práv, demokracie a právního státu v regionu OBSE, budou probíhat 30. 9., 5. 10., 14. 10., 21. 10., 4. 11. a 6. 11. 2020. Registrace je možná zasláním emailu na adresu webinar.series(zavináč)odihr.pl. Více informací v angličtině (jež je spolu s ruštinou oficiálním jazykem webinářů) se nachází na stránkách akce. Je možné také sledovat přímý přenos jednotlivých webinářů na facebookové stránce OBSE.