česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SM Vídeň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Ivo Šrámek ukončil své předsednictví PK CTBTO

Předseda Přípravné komise (PK) Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization (CTBTO) velvyslanec Ivo Šrámek ukončil své roční funkční období ke dni 31. 12. 2021. Srdečně děkuje Východoevropské regionální skupině (VERS) za nominaci a možnost vykonávat tuto pozici, a všem signatářským státům CTBT, prozatímnímu technickému sekretariátu, bývalému výkonnému tajemníkovi CTBTO Dr. Lassinu Zerbovi a současnému výkonnému tajemníkovi CTBTO Dr. Robertu Floydovi za výbornou spolupráci. Současně blahopřeje novému předsedovi PK CTBTO, kterým byl pro rok 2022  zvolen velvyslanec Panamy  Darío Ernesto Chirú Ochoa. Velvyslanec Ivo Šrámek zůstává ve vedení PK CTBTO i v roce 2002 jako místopředseda zvolený za VERS.   

I přesto, že i rok 2021 poznamenala pandemická omezení, podařilo se uskutečnit všechna plánovaná i neplánovaná jednání CTBTO a úspěšně také uzavřít volbu nového výkonného tajemníka CTBTO a řadu dalších záležitostí. Rok 2021 nebyl z pohledu předsedajícího 
rozhodně  jednoduchý, ale byl mimořádně zajímavý a pro další rozvoj CTBTO důležitý. Přejeme nastupujícímu předsedovi i všem signatářským státům, aby rok 2022 již umožnil plnou diskusi k dalšímu směřování CTBTO opět za osobní přítomnosti delegátů. 

Galerie


PC CTBTO 2021