česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fond pro vnitřní bezpečnost - Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01

Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01 – průběžné školení konzulárních pracovníků působících v zemích SNS (Moskva, 28. – 30. listopadu 2018)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v říjnu 2018 zahájilo realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec září 2020.  Projekt "Intenzifikace konzulárního školícího modulu", reg. č. ISF/11/01, je financován v rámci národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

V jeho rámci se ve dnech 28. až 30. listopadu 2018 na Velvyslanectví České republiky v Ruské federaci uskuteční průběžné školení konzulárních pracovníků působících v zemích SNS zaměřené na profesní vzdělávání konzulárních pracovníků vyslaných na konzulární oddělení zastupitelských úřadů ČR v zahraničí.

Cílem je podpora společné vízové politiky EU/Schengenu, zvýšení kvalifikace a odbornosti konzulárních pracovníků, a to formou kontinuálního vzdělávání zaměřeného na oblast právních předpisů EU/Schengenu a ČR, vztahujících se k problematice krátkodobých schengenských víz a jejich implementace v praxi.

Daný projekt přímo navazuje na projekt „Realizace konzulárního školícího modulu“, reg. č. ISF/4/01, který se uskutečnil v období let 2016 – 2018.