česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rusko po necelých čtyřech měsících ruší povinnou 14denní karanténu po vstupu na území RF

(Archivní článek, platnost skončena 04.08.2020.)

Vláda RF vydala nové nařízení, které s platností od 15. července 2020 nahrazuje povinnou 14denní karanténu po vstupu na území RF předložením maximálně 3 dny starého negativního RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2.

Ruská vláda vydala dne 18. března 2020 nařízení pod názvem O zajištění izolace s cílem zabránění šíření COVID-2019, na základě kterého byla zavedena povinnost 14denní karantény pro cestující, kteří vstoupí na území RF. Karanténa se vztahovala na všechny cestující bez výjimky ode dne vydání daného nařízení až do poloviny července.

Dne 7. července 2020 vyšel nový dokument pod názvem O zanesení změn v nařízení hlavního sanitárního lékaře RF ze dne 18. 3. 2020 č. 7 „O zajištění izolace s cílem zabránění šíření COVID-2019“, vstupující v platnost dne 15. července 2020. Nařízení nahrazuje povinnost podstoupit 14denní karanténu povinností předložit maximálně 3 dny starý negativní RT-PCR test na přítomnost SARS CoV-2. V případě nepředložení testu je pak nutné test podstoupit do 3 kalendářních dnů od vstupu na území RF, a do té doby zůstat v izolaci v místě pobytu.

V případě pozitivního výsledku testu nebo při podezření na nákazu po přicestování do RF je nutné kontaktovat nejbližší zdravotní zařízení a zůstat v samo-izolaci v místě pobytu na dobu potřebnou k uzdravení a do prvního negativního RT-PCR  testu.

Původní nařízení ze dne 18. března 2020 i nové nařízení ze dne 7. července 2020 k nalezení v příloze.

Na území RF mohou zatím vstoupit osoby spadající do některé z níže uvedených kategorií:

  • ● Vysoce kvalifikovaní specialisté – vydává se pouze jednorázové vstupní povolení, které podléhá schválení ze strany Ministerstva vnitra RF a Služby státní bezpečnosti RF (nařízení vlády RF týkající se výjimek pro VKS na následujícím odkaze: http://static.government.ru/media/files/FmSVmIlscl0WaE2L9ZFiK8rpu4tzygKZ.pdf;
  • ● Osoby přijíždějící do RF s cílem absolvovat zde léčbu;
  • ● Pracovníci velvyslanectví, konzulárních úřadů a jiných zastoupení cizích států na území RF s rodinami, jestliže jsou akreditováni nebo vybaveni vízy, a to i v případě krátkodobých pobytů, které dříve probíhaly v bezvízovém režimu;
  • ● Členové stálých zastoupení mezinárodních organizací na území RF s rodinami;
  • ● Členové oficiálních delegací v případě, že jsou vybaveni vízy;
  • ● Řidiči dálkové pozemní dopravy, členové posádek letadel, lodí a vlakové čety.
  • ● Osoby s trvalým pobytem na území RF;
  • ● Osoby pečující o rodinného příslušníka žijícího na území RF nebo přijíždějící na jeho pohřeb. 

přílohy

Nařízení vlády RF 7.7.2020 O zanesení změn v nařízení... 146 KB PDF (Acrobat dokument) 14.7.2020

Nařízení vlády RF 18.3.2020 O zajištění izolace s cílem... 136 KB PDF (Acrobat dokument) 14.7.2020