česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika jako partner jubilejní vzdělávací výstavy v Moskvě

Ve dnech 9.-10.11.2019 proběhl v Moskvě jubilejní 50. ročník mezinárodní výstavy Vzdělávání a kariéra. Česká republika se v letošním roce stala čestným hostem a oficiálním partnerem výstavy. Na společném stánku se představilo deset českých vzdělávacích institucí.

Výstava Vzdělávání a kariéra je jednou z největších prezentační akcí středního a vysokého školství pořádanou v Ruské federaci. Každoročně se jí účastní na 300 vysokých a středních škol jak z Ruské federace, tak i ze zahraničí.

Česká republika se stala v letošním roce oficiálním partnerem a čestným hostem výstavy, na kterou se přijelo představit sedm českých vysokých škol:

  • ČVUT – fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

  • Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

  • Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

  • Česká zemědělská univerzita

  • Západočeská univerzita Plzeň

  • Anglo-americká vysoká škola

  • Škoda Auto Vysoká škola

Dále pak Střední škola mediální grafiky a tisku, Ústav odborné a jazykové přípravy Univerzity Karlovy a České centrum v Moskvě.

 

Výstavu slavnostně zahájil velvyslanec ČR v RF V. Pivoňka, který ve svém úvodním projevu uvedl, že kvalitní vzdělávání je důležité jak pro kariérní růst člověka, tak i pro jeho seberealizaci a hraje velkou roli i v rozvoji společnosti. Čím vzdělanější člověk je, tím méně se cítí ztracen v současném globalizovaném světě. V. Pivoňka zdůraznil, že spolupráce v oblasti školství mezi ČR a RF je na dobré úrovni, v RF pracují dva lektoráty českého jazyka a české univerzity mají podepsáno více než 150 bilaterálních dohod s univerzitami v RF. Studentské výměny probíhají také na základě mezivládní dohody a neméně důležitým aspektem je také to, že v ČR v současné době studuje již téměř 6 tisíc studentů z RF.

Galerie


Vzdělávání a kariéra 2019