česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ivan Abramov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-slovenský ples v Moskvě

Velvyslanectví České republiky a Velvyslanectví  Slovenské republiky v Moskvě, Český dům a České centrum Moskva a Slovenský institut v Moskvě uspořádali  dne 2. března 2019 tradiční „Česko-slovenský ples“. 
 

XXVI. ročník plesu proběhl v reprezentačních prostorách Zastupitelského úřadu v Moskvě. K poslechu a tanci hostům plesu zahrála v první části plesu Hudba hradní stráže a Policie ČR.

Hosty plesu přivítali společně velvyslanec ČR v RF pan Vítězslav Pivoňka a velvyslanec SR v RF pan Peter Priputen. Ples měl i česko-slovenskou moderátorskou dvojici – Petru Krmelovou a Ľubomíra Bajaníka.

V rámci plesu proběhla autorská módní přehlídka světoznámé návrhářky Beáty Rajské, se kterou do Moskvy přicestovala i řada známých českých modelek.

Ve druhé části plesu vystoupila slovenská rocková hudební skupina Modus v čele s jedním z jejích zakládajících členů Jánem Balážem.

Generálními partnery plesu v letošním roce vystoupili firma RONA a J&T BANK, hlavním partnerem plesu se stala české právní firma „Peterka Partners“. Partnery plesu, kteří přispěli i do bohaté plesové tomboly, pak byly společnosti Czech airlines, České centrum v Moskvě, agentura CzechTourism, Český dům, Slovenský institut a firmy ACM, Sheraton Palace Hotel, Česká mincovna, Europeum, Vinselekt Michlovský, Logio, Boneco, ProEnergo, Mikenopa, Chirana, Petrof, Svijany, Budějovický Budvar, R. Jelínek, Vzduchotorg a Retex.

Ples se jako tradičně těšil velkému zájmu československé komunity, zúčastnilo se ho na 250 hostů, mezi nimiž byli nejen čeští a slovenští občané, ale také ruští partneři a hosté z dalších zemí.

Na závěr plesu byla zorganizována originální retropárty, kterou pro hosty večera připravil DJ Patrik Gabura.

Galerie


Česko-slovenský ples 2019