česky  по-русски

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dětská fotbalová reprezentace českého velvyslanectví postoupila do osmifinále Poháru vlajek 2019

Osmnáct dětských týmů se zúčastnilo třetího ročníku Poháru vlajek, který uspořádalo město Chimki a německé velvyslanectví v Moskvě za podpory velvyslanectví ČR. Tým našeho velvyslanectví obsadil pěkné druhé místo v těžké skupině (Belgie, Česko, Dánsko, Německo) a postoupil do osmifinále, kde, bohužel, podlehl mužstvu Malty. Děkujeme za vzornou reprezentaci!

1. června 2019 proběhl v Chimkách již třetí ročník dětského fotbalového turnaje zastupitelských úřadů v Moskvě „World Flags Junior Cup“. V tomto roce se zúčastnil rekordní počet smíšených mužstev chlapců a dívek ve věku 10-12 let, a to 17 týmů zastupitelských úřadů a Rusko zastoupené městem Chimki.

Do turnaje se poprvé zapojilo i české velvyslanectví, reprezentované sportovci ze ZÚ, komunity a spřátelené ruské školy. Postup do osmifinále ve velké konkurenci byl úspěchem, tím spíše, že náš tým prohrál pouze s budoucím vítězem, sehraným mužstvem Německa, a družstvem Malty, které nakonec obsadilo druhé místo. Bronzové medaile patřily domácím.

České velvyslanectví se aktivně zapojilo do organizace turnaje, děkujeme i organizátorů „Ondrášovka Cupu“, kteří poskytli hodnotné ceny pro účastníky.

Turnaj byl výborně organizován, počasí se povedlo. Všichni, jak účastníci, tak diváci, kterých se sešlo 3500, si odnesli krásné zážitky. Širší veřejnost byla informována ve zpravodajství ruských federálních i regionálních médií.

Děkujeme našim reprezentantů za nasazení a pěkné umístění!