česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Katerina Šilovová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival České republiky v Moskvě přilákal přes 30 tisíc návštěvníků

V sobotu a neděli 22. a 23. září 2018 proběhl pod záštitou Velvyslanectví ČR v RF v Moskevském výstavním prostoru bývalé továrny "Flakon" první Festival České republiky věnovaný 100. výročí založení Československa.

Během dvou dnů se moskvané měli možnost seznámit s kulturou a tradicemi České republiky, poslechnout si českou hudbu, zatančit si, pokochat se vystoupeními pouličních umělců, pobavit se s rytíři a samozřejmě ochutnat tradiční česká jídla a nápoje.

Ti, kteří nechtěli jen ochutnávat, měli možnost zúčastnit se kulinářských show, jejichž hlavní hvězdou byl kuchař Velvyslanectví ČR v RF Petr Kolařík. Svou ruku k dílu přiložit při přípravě českého vepřového řízku i velvyslanec ČR v RF pan Vítězslav Pivoňka, který také Festival slavnostně zahájil.

Na hlavním Festivalové scéně se během dvou dnů vystřídala řada umělců, velký úspěch sklidil pražský folklórní soubor "Mateník".

Hosté Festivalu měli možnost zakoupit si české výrobky, vytvořit si něco na památku v mnoha tvůrčích dílničkách, vyzkoušet si tradiční česká řemesla, zúčastnit se kurzů českého jazyka, prohlédnout si výstavu výtvarných děl věnovaných České republice nebo fotografií Moravy, pomazlit se s nejmenší evropskou psí rasou - pražskými krysaříky, zahrát si stolní hokej, shlédnout české filmy nebo se zúčastnit celé řady přednášek o České republice.

Návštěvníci Festivalu mohli také vyzkoušet nové vozy Škoda Kodiaq, pilotovat letadlo v simulátoru, který zapůjčilo největší moskevské letiště Šeremetěvo nebo se pokochat výstavou starých i nových modelů českých motocyklů značky Jawa.

První ročník Festivalu České republiky si přišlo v Moskvě užít 32 tisíc návštěvníků.

Galerie


Festival ČR v Moskvě